КАФЕДРА ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ





БКДО

Базовий компонент дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти в Україні, затверджено 12 січня 2021 року. Відповідний наказ розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України. Нова редакція документа дозволить продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між закладом дошкільної освіти та загальної середньої освіти.

Наказ МОН про затвердження Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція)

Презентація «Базового компонента дошкільної освіти» (нова редакція)

Методичні рекомендації до оновленого Базового компонента дошкільної освіти

Вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей дошкільнят визначено за такими освітніми напрямами: 

  • особистість дитини;
  • дитина в сенсорно-пізнавальному просторі; 
  • дитина в природному довкіллі; 
  • гра дитини; 
  • дитина в соціумі; 
  • мовлення дитини; 
  • дитина у світі мистецтва.

Виконання вимог Стандарту забезпечується з урахуванням задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних можливостей у найбільш оптимальній для кожної дитини формі.

Державний стандарт дошкільної освіти це взаємозв’язок між цінностями дошкільної освіти,  напрямами освіти (змістом), процесом формування досвіду дитини в різних видах діяльності, що забезпечують освітній результат – компетентність дитини старшого дошкільного віку, а також умови, за яких ці компетентності можуть бути досягнуті.

Оновлений документ заснований на компетентнісному підході, як і Державний стандарт початкової освіти. 

Ключові компетентності Базового компонента дошкільної освіти продовжуються в Держстандарті початкової освіти за окремими освітніми галузями. Наприклад, освітні напрями «Дитина в природному довкіллі» та «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» продовжуються математичною та природничою освітніми галузями, а «Дитина у світі мистецтва» – мистецькою та технологічною. 

Наступність між дошкільною та початковою освітою простежується й через формування наскрізних умінь, що є спільними для дошкільної та початкової освіти: виявляти творчість та ініціативність, керувати емоціями, висловлювати та обґрунтовувати власну думку, критично мислити, ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми та співпрацювати в колективі.

Базовий компонент дошкільної освіти – це ще один крок для забезпечення рівного доступу до якісного дошкілля в Україні. 

 

Створено електронну книжку «Базовий компонент дошкільної освіти. Нова редакція та поради для організації освітнього процесу» в е-журналі «Практика управління дошкільним закладом».

У е-книжці Базовий компонент дошкільної освіти подано у зручному інтерактивному форматі, у вільному доступі. За безплатним демодоступом доступні всі публікації з порадами практиків та науковців. Завантажити 


 

Публікації в журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу» № 2 2021 р.:

Публікація в журналі «Практика управління дошкільним закладом» № 1 2021 р.: «Нова редакція Базового компонента дошкільної освіти: вивчаємо за п’ять хвилин»

Вебінар «Новий Базовий компонент дошкільної освіти — нові перспективи» Лектори: Н. Гавриш, Т.Піроженко.

Публікації у відкритому доступі

Матеріали Круглого столу «На шляху до якісного дошкілля»

 


 

ВСЕУКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЧНА СЕСІЯ «ДОШКІЛЬНА ОСВІТА ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО: ДОСЯГНЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ» 2021


Новини


16 трав. 2025
Педагогічна студія «Педагогічна майстерність як вимір професійної зрілості педагога»
Освітня студія «Початкова школа» Тема для обговорення: Нейропсихологічні ігри як основа для розвитку молодших школярів Модератор: Кравець Н. Ю., завідувач науково-методичної лабораторії початкової освіти кафедри дошкільної і початкової освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»

9 трав. 2025
Дискусійний простір «Нова українська школа: свобода і можливості вчителя та учня»
09 травня 2025 року, на майданчику для дискусійного простору, відбулася травнева зустріч вчителів початкової школи з Корнієнко Мариною Михайлівною, вчителем інформатики вищої кваліфікаційної категорії, учителем методистом, Заслуженим вчителем України, Відмінником освіти України та авторкою численних підручників і посібників з інформатики.

25 квіт. 2025
Практичний інтенсив "Ресурси, стратегії, практики" Науково-методична лабораторія початкової освіти
25 квітня 2025 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбувся практичний інтенсив на тему «Розвиток конвергентного та дивергентного мислення молодших школярів» для вчителів початкової школи.

Всі новини