КАФЕДРА ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ





НАВЧАЛЬНИЙ ТРЕНІНГ В ДИСТАНЦІЙНОМУ РЕЖИМІ «НАСТАВНИЦТВО ЯК СТРАТЕГІЯ ПОКРАЩЕННЯ ЯКОСТІ ВИКЛАДАННЯ»

13 трав. 2020
На базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» 12 травня 2020 року відбувся черговий навчальний тренінг в дистанційному режимі «Наставництво як стратегія покращення якості викладання» для колег і колежанок кафедри методики викладання і змісту освіти, які будуть готувати педагогів основної школи до проведення супервізії.

Ініціаторами передачі тренерського досвіду з підготовки педагогів до проведення супервізії стала кафедра педагогіки та технологій неперервної освіти. З колегами радо ділилися знаннями тренери Кузнєцова О.В., завідувачка кафедри, і  Кравець Н.Ю., завідувачка лабораторії початкової освіти.
Упродовж навчальної зустрічі особливу увагу тренери приділяли визначенню та усвідомленню сутності понять «супервізія», «наставництво», розумінню ролі, яку має виконувати наставник в тій чи іншій ситуації, виявленню особистісних якостей та навичок ефективного наставника. Також були опрацьовані принципи супервізії, що є основою надання дієвої підтримки вчителям у впровадженні нових підходів до організації освітнього процесу та опанування нових технологій у виявленні труднощів та корегуванні своєї професійної діяльності задля підвищення якості викладання.
До всіх учасників і учасниць заходу звернулася ректорка академії Любов Задорожна, яка акцентувала увагу на тому, що робота з наставником має розглядатися як співпраця протягом усього процесу здійснення супервізії та відбуватися на основі постійного діалогу і рефлексії.
Супервізія насьогодні в освіті набуває розвитку як процес професійної підтримки вчителя в умовах переходу на компетентнісну парадигму освіти. Саме цей процес є підготовчим для тих вчителів, які виявляють бажання брати участь у процесі сертифікації, можливість участі у якій, в перспективі, буде поширена не лише на вчителів початкових класів. 
 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Новини


19 черв. 2025
Літня школа "НУШ 2025/2026: маршрути змін"
З 17 по 19 червня для вчителів початкової школи, які в 2025/2026 навчальному році будуть працювати в 1 класі, працювала літня школа «НУШ 2025/2026: маршрути змін»

16 трав. 2025
Педагогічна студія «Педагогічна майстерність як вимір професійної зрілості педагога»
Освітня студія «Початкова школа» Тема для обговорення: Нейропсихологічні ігри як основа для розвитку молодших школярів Модератор: Кравець Н. Ю., завідувач науково-методичної лабораторії початкової освіти кафедри дошкільної і початкової освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»

9 трав. 2025
Дискусійний простір «Нова українська школа: свобода і можливості вчителя та учня»
09 травня 2025 року, на майданчику для дискусійного простору, відбулася травнева зустріч вчителів початкової школи з Корнієнко Мариною Михайлівною, вчителем інформатики вищої кваліфікаційної категорії, учителем методистом, Заслуженим вчителем України, Відмінником освіти України та авторкою численних підручників і посібників з інформатики.

Всі новини