КАФЕДРА ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

Семінар-нарада «Орієнтири діяльності ЗДО у 2023/2024 навчальному році»

25 серп. 2023
25 серпня 2022 року науково-методичною лабораторією дошкільної освіти проведено семінар-нараду за темою: «Орієнтири діяльності ЗДО у 2023/2024 навчальному році», для керівників ЗДО, спеціалістів відділів освіти ТГ, консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників з питань дошкільної освіти, працівників закладів дошкільної освіти.

25 серпня 2023 року науково-методичною лабораторією дошкільної освіти проведено семінар-нараду за темою: «Орієнтири діяльності ЗДО у 2023/2024 навчальному році», у його роботі взяли участь 220 керівників ЗДО, спеціалістів відділів освіти ТГ,  консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників з питань дошкільної освіти, працівників закладів дошкільної освіти.

До участі у семінарі була запрошена Ольга Рейпольська, доктор педагогічних наук, професор,  керівник  Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, яка розповіла про формування змісту сучасної дошкільної освіти. 

Також спікером семінару стала Наталія Піканова, директор «Мистер лідер глобал», доктор філософії у сфері спеціальної освіти, яка познайомила учасників з  Програмою освіти дітей раннього та дошкільного віку «Освіта і піклування» (Education & Care) та розкрила зміст інноваційної онлайн платформи з щоденним плануванням «Mr.Leader days» та надала практичні поради з її використання в освітньому процесі.

До привітань учасників приєдналася Любов Яковенко, спеціаліст із зв'язків з громадськістю видавництва «Ранок», дитяча письменниця, лауреат міжнародної літературної премії «Молода коронація слова»; лауреат відзнаки «Золоті письменники України», яка познайомила присутніх з новинками та хітами видавництва, зокрема їх можливості у формуванні освітніх компетентностей у дошкільнят з використанням авторських методик.

Продовжила роботу Ольга Трофименко, методист науково-методичної лабораторії дошкільної освіти, з доповіддю щодо психосоціальної підтримки дітей дошкільного віку та їх благополуччя. Учасники підвищили  обізнаність щодо психосоціальну підтримку дітей дошкільного віку, отримали нові ідеї щодо того, як її забезпечити, а також яку роль у цьому відіграє педагог. Крім того, були надані конкретні рекомендації щодо створення сприятливого середовища для благополуччя дітей у закладах дошкільної освіти.

Ірина Паламарчук, завідувач науково-методичної лабораторії дошкільної освіти висвітлила актуальні виклики діяльності закладів дошкільної освіти у 2023-2024 навчальному році, забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку системи дошкільної освіти, ознайомила з нормативно-правовою базою з підготовки закладів дошкільної освіти до роботи у 2023-2024 н.р.. Роз’яснені питання створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу й підвищення якості освітньої діяльності закладів дошкільної освіти. Актуалізувала  зміст програмно-методичного забезпечення освітнього процесу в ЗДО  та надала практичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладі дошкільної освіти.

За результатами роботи учасники систематизували знання про особливості  освітньої діяльності ЗДО в умовах воєнного стану, виклики у сфері дошкільної освіти в умовах війни та визначили діяльнісні способи їх подолання. Учасникам надані матеріали та методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладі дошкільної освіти у 2023/2024  навчальному році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новини


24 трав. 2024
Практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики» для вчителів початкової школи
24 травня 2024 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбувся практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики» для вчителів початкової школи. Спікер заходу Михайлова Л.М., методист НМЛ початкової освіти кафедри дошкільної і початкової освіти розкрила тему «Використання додатку Google Classroom для реалізації змішаного та дистанційного навчання у початковій школі».

23 трав. 2024
ЧЕРГОВА ЗУСТРІЧ З ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІВ-СУПЕРВІЗОРІВ ДЛЯ LEGO-ТРЕНЕРІВ
23 травня відбулася чергова зустріч з професійного розвитку педагогів-супервізорів Одеської області у центрі супервізії і наставництва КЗВО «Одеська академія неперервної освіти» для LEGO-тренерів.

17 трав. 2024
ДИСКУСІЙНИЙПРОСТІР «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: РУХАЄМОСЬ РАЗОМ» ПОЧАТКОВА ШКОЛА
17 травня 2024 року відбулася четверта зустріч вчителів початкової школи на дискусійному просторі за темою: «Збагачення лексичного запасу молодших школярів засобами авторського слова».

Всі новини