КАФЕДРА ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ





Методичний семінар «Реалізація наскрізних умінь на курсах підвищення кваліфікації»

22 лист. 2021
22 листопада 2021 року на кафедрі дошкільної і початкової освіти відбувся методичний семінар на тему «Реалізація наскрізних умінь на курсах підвищення кваліфікації».

22 листопада 2021 року на кафедрі дошкільної і початкової освіти відбувся методичний семінар на тему «Реалізація наскрізних умінь на курсах підвищення кваліфікації».

Доц. кафедри Т. Гарачук висвітлила питання ключових компетентностей та наскрізних умінь як канви успішної самореалізації учня. Унормовано поняття «компетентність», «компетенція», розглянуто трирівневу ієрархію компетентностей за А. Хуторським, проаналізовано ключові компетентності та наскрізні (ключові) уміння, визначені у Державному стандарті початкової освіти.

Завідувач науково-дослідної лабораторії початкової освіти Н. Кравець проаналізувала процес реалізації наскрізних умінь на курсі для вчителів початкової школи «Особливості викладання інтегрованого курсу «Українська мова»; старший викладач кафедри Я. Гаєвець висвітила питання реалізації наскрізних умінь на курсі «Формування математичної компетентності учнів початкової школи», а доц. Т. Гарачук проаналізувала курс «Особливості викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у даному аспекті.

Старший викладач кафедри О. Трофименко висвітлила процес реалізації наскрізних умінь в дисциплінах дошкільного циклу «Навчання через гру», «Розвиток мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку» та наголосила, що наскрізні уміння це трендів сучасної освіти; це соціально значимі надпредметні теми, які є інструментом формування уявлення про суспільство в цілому; вони допомагають розвивати здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях, формувати світогляд.

 

 

 





Новини


19 квіт. 2024
Дискусійний простір «Нова українська школа: рухаємось разом» (педагогічні, науковопедагогічні працівники закладів освіти. Початкова освіта)
19 квітня 2024 року відбулася третя зустріч вчителів початкової школи на дискусійному просторі за темою: «Проблемне навчання математики за НМК Світлани Скворцової і Оксани Онопрієнко: дидактико-методичні аспекти». Основним питанням для обговорення на заході було «Навчальні дослідження з використанням віртуальних лабораторій, зокрема PFET Colorado».

27 бер. 2024
Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога»
27 березня відбулась перша сесія педагогічної студії для вчителів початкової школи «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога».

22 бер. 2024
Дискусійний простір «Нова українська школа: рухаємось разом» //«Інтегративний підхід: проєкція на модельні програми та підручники». Початкова школа
22 березня 2024 року відбулася чергова зустріч вчителів початкової школи на дискусійному просторі за темою: «Інтеграція в освітньому процесі початкової школи. Плануємо інтегрований день». Основною метою заходу було обговорення принципів планування інтегрованого дня та визначення основних кроків його розроблення.

Всі новини