КАФЕДРА ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ





ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ. НЕТВОРКІНГ-КЛУБ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «БУДУЄМО ЯКІСНУ ДОШКІЛЬНУ ОСВІТУ»

30 серп. 2021
25 серпня на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти» у режимі online проведено засідання нетворкінг клубу «Будуємо якісну дошкільну освіту». Захід проводила завідувач науково-методичної лабораторії дошкільної освіти Паламарчук І.В. У роботі круглого столу взяли участь 60 працівників закладів дошкільної освіти.

Під час заходу були окреслені основні перспективи та завдання для роботи закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році.

Мета заходу полягала у створенні простору для обміну досвідом між закладами дошкільної освіти та  пошуку відповідей на сучасні виклики щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗДО. Під час педагогічної майстерні були обговорені проблеми і перспективи розвитку ЗДО в контексті впровадження державного стандарту - нового Базового компонента дошкільної освіти, нові підходи з підготовки до інституційних аудитів в ЗДО, надано науково-методичну допомоги працівникам ЗДО у підвищенні якості та переорієнтації на розбудову довіри суспільства до системи та закладів освіти,  визначення нових вимог до організації освітнього процесу у закладі дошкільної освіти. У ході роботи підвищено обізнаність працівників ЗДО  про міжнародну практику в сфері якості дошкільної освіти, з метою впровадження в їх діяльність сучасних інструментів для успішної організації  освітнього процесу; розкриті можливості використання методики ECERS-3 для ефективної організації методичної роботи в закладах дошкільної освіти. 

За результатами роботи учасники систематизували знання про зміни у новому Стандарті дошкільної освіти, переорієнтацію філософії контролю на методологію підтримки, критерії якості дошкільної освіти, соціальну підтримку сім'ї та родинних стосунків, організацію освітнього середовища що підвищуватиме якість освіти.

Учасникам надані матеріали та методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладі дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році з врахуванням вимог наступності та відповідності до Державного стандарту. 





Новини


19 квіт. 2024
Дискусійний простір «Нова українська школа: рухаємось разом» (педагогічні, науковопедагогічні працівники закладів освіти. Початкова освіта)
19 квітня 2024 року відбулася третя зустріч вчителів початкової школи на дискусійному просторі за темою: «Проблемне навчання математики за НМК Світлани Скворцової і Оксани Онопрієнко: дидактико-методичні аспекти». Основним питанням для обговорення на заході було «Навчальні дослідження з використанням віртуальних лабораторій, зокрема PFET Colorado».

27 бер. 2024
Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога»
27 березня відбулась перша сесія педагогічної студії для вчителів початкової школи «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога».

22 бер. 2024
Дискусійний простір «Нова українська школа: рухаємось разом» //«Інтегративний підхід: проєкція на модельні програми та підручники». Початкова школа
22 березня 2024 року відбулася чергова зустріч вчителів початкової школи на дискусійному просторі за темою: «Інтеграція в освітньому процесі початкової школи. Плануємо інтегрований день». Основною метою заходу було обговорення принципів планування інтегрованого дня та визначення основних кроків його розроблення.

Всі новини