КАФЕДРА ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ





Воркшоп «Сучасний заклад дошкільної освіти: Лідерство. Діджиталізація. Майбутній капітал»

18 серп. 2023
18 серпня 2023 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбувся воркшоп «Сучасний заклад дошкільної освіти: Лідерство. Діджиталізація. Майбутній капітал», організований за підтримки Підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, з ініціативи Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

18 серпня 2023 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбувся воркшоп «Сучасний заклад дошкільної освіти: Лідерство. Діджиталізація. Майбутній капітал», організований за підтримки Підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти  Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, з ініціативи Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Програма  заходу

Захід об’єднав усіх зацікавлених у розвитку дошкільної освіти: представників закладів вищої та передвищої освіти, представників територіальних громад та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівники закладів дошкільної освіти Одещини. Робота проходила у очному та онлайн форматі, загалом у воркшопі прийняло участь 143  особи.

Захід відкрила ректор академії, кандидат філософських наук Любов Задорожна, яка наголосила на актуальності  питання якості дошкільної освіти у світлі чинних реформ.

З вітальними словами до учасників звернулися:

Василь Григорович Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, дійсний член НАН України і НАПН України (переглянути відеопривітання).

Учасників також привітала Ірина Коваль, начальник управління освіти та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

До обговорення долучилася Оксана Кузнєцова, проректор з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної діяльності КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», кандидат психологічних наук, доцент. Було наголошено на критичній важливості створення умов для гармонійного розвитку особистості на етапі раннього та дошкільного дитинства.  

У ході роботи Ольгою Рейпольською, доктором педагогічних наук, професором,  керівником  Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, було презентовано  концептуальні засади та «дорожню карту впровадження»  Програми освіти дітей раннього та дошкільного віку «Освіта і піклування» (Education & Care), рекомендованої Міністерством освіти і науки України (наказ  № 1121 від 23.10.2021). Програма відкриває широкі можливості для покращення якості навчання та розвитку дошкільників, дозволяє впроваджувати сучасні інформаційні технології, інтерактивні засоби та ресурси в освітній процес, що сприяє більш ефективному засвоєнню знань (переглянути презентацію)

Наталія Піканова, директор компанії «Mr.Leader», доктор філософії у сфері спеціальної освіти розкрила зміст інноваційної безальтернативної онлайн платформи з щоденним плануванням ‘Mr.Leader days’ (2 – 6 років) та надала практичні поради з її використання в освітньому процесі переглянути матеріали).

До участі в онлайн-трансляції приєдналася Леся Клевака, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», яка розповіла про успішний досвід запровадження системи Mr.Leader  у Центрі освіти та піклування про дітей дошкільного віку – першого дошкільного закладу на базі ВНЗ. 

Також учасники мали змогу ознайомитись з досвідом роботи по впровадженню  програми «Освіта і піклування» (Education & Care) Mr. Leader в освітній процес закладу дошкільної освіти № 4 «Калинова сопілка» Івано-Франківської міської ради (переглянути відео).

Ознайомитися з програмою освіти дітей раннього та дошкільного віку «Освіта і піклування» (Education & Care) можна за покликанням: https://mon.gov.ua/storage/app/media/doshkilna/programi/2022/09/02/Prohrama.osv.ditey.rannoho.ta.doshkil.viku-OSV.I.PIKLUVANNYA.02.09.2022.pdf

По  завершенню заходу учасники мали змогу долучитися до оглядової екскурсії виставковим освітнім простором академії «Освіта Одещини», яку підготувала  Олена Ліненко, методист Центру освітніх ініціатив КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».





Новини


19 квіт. 2024
Дискусійний простір «Нова українська школа: рухаємось разом» (педагогічні, науковопедагогічні працівники закладів освіти. Початкова освіта)
19 квітня 2024 року відбулася третя зустріч вчителів початкової школи на дискусійному просторі за темою: «Проблемне навчання математики за НМК Світлани Скворцової і Оксани Онопрієнко: дидактико-методичні аспекти». Основним питанням для обговорення на заході було «Навчальні дослідження з використанням віртуальних лабораторій, зокрема PFET Colorado».

27 бер. 2024
Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога»
27 березня відбулась перша сесія педагогічної студії для вчителів початкової школи «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога».

22 бер. 2024
Дискусійний простір «Нова українська школа: рухаємось разом» //«Інтегративний підхід: проєкція на модельні програми та підручники». Початкова школа
22 березня 2024 року відбулася чергова зустріч вчителів початкової школи на дискусійному просторі за темою: «Інтеграція в освітньому процесі початкової школи. Плануємо інтегрований день». Основною метою заходу було обговорення принципів планування інтегрованого дня та визначення основних кроків його розроблення.

Всі новини