КАФЕДРА ДОШКІЛЬНОЇ І ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

ЛІТНЯ ШКОЛА «НУШ 2023/2024: МАРШРУТИ ЗМІН»

30 серп. 2023
З 28 по 30 серпня для вчителів початкової школи, які в 2023/2024 навчальному році будуть працювати в 1 класі, працювала літня школа «НУШ 2023/2024: маршрути змін»

Метою діяльності літньої школи було сприяння саморозвитку та самовдосконалення вчителів у здатності до здійснення інноваційної діяльності.

На початку роботи завідувач науково-методичної лабораторії Наталія Кравець запропонувала учасникам долучитися до приготування магічного зілля з метою мотиваційного та емоційного налаштування та для успішного навчання впродовж всієї роботи літньої школи, погодження правил спільно дії й знайомства з програмою заходу.

Перший день літньої школи. Спікерами першого дня були Оксана Кузнєцова, кандидат психологічних наук, доцент, проректор з науково-гуманітарної діяльності КЗВО «ОАНОООР», яка ґрунтовно розкрила тему «Травмопедагогічний підхід на уроці в початковій школі»; Ірина Штегеран, методист ООРЦПО академії, поділилася досвідом роботи зі створення умов для навчання дитини з ООП на засадах партнерської взаємодії; Ангеліна Лєскова, старший викладач кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти академії, розповіла про психологічні аспекти адаптації першокласників до школи в умовах військового стану.

Зацікавила учасників школи вчитель початкової школи Шабівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Тетяна Гуркіна, розкривши тему «Досліди поряд з нами. Перші кроки до великої науки». Завершився перший день рефлексією «Колір мого настрою».

Другий день літньої школи. Цей день був насичений, цікавий і незабутній завдячуючи вчителям-практикам: Олені Караман, вчительці вчительці початкової школи опорного закладу освіти «Раухівський ліцей», яка поділилася досвідом роботи на уроках з солоним тістом; Ірині Русавській, яка дивувала створенням навчального контенту за допомогою цифрових інструментів; Ірині Баландіній, вчительці Одеського ліцею № 13 за практичне розкриття теми «Ключові елементи формувального оцінювання як засоби мотивації до навчання учнів». Цікавою, пізнавальною та мотивуючою була інформація Олени Черевичної – тренерки The LEGO Foundation з теми «Діяльнісний підхід як ДНК Нової української школи. Завершився день рефлексією «Мелодія моєї творчості».

Третій день літньої школи. Розпочався день з виступу вчительки початкової школи Одеського ліцею № 72 – Наталії Кузьмінської, яка запропонувала учасникам здійснити подорож з інструментами нейромережі та розкрила секрети використання її на уроках у першому класі.

Важливим моментом літньої школи стали гостьові лекції авторів та співавторів навчальних посібників та підручників для першого класу: Олени Іщенко, керівника авторських колективів підручників для 1-4 класів «Українська мова та читання» і «Я досліджую світ» видавництва «Літера ЛТД»,тема «Інтегрований підхід до навчання української мови та читання і курсу «Я досліджую світ»; Оксани Ларіної, співавтора навчального посібника «Математика. 1 клас», автора зошитів із математики та посібників для початкової школи видавництва «Літера ЛТД», тема «Диференційований підхід на уроках математики: як дібрати «ключик» успіху до кожного учня»; Оксани Вашуленко, наукової співробітниці відділу початкової освіти імені  О. Я. Савченко Інституту педагогіки НАПН України, авторки підручників і навчальних посібників, тема «Освітні втрати молодших школярів з читання: вимірювання і компенсація», Ольги Коршунової, провідної наукової спеціалістки відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, вчительки інформатики, авторка МНП та навчальних посібників, тема «STEM-освіта на уроках інформатики в початковій школі»; Любові Яковенко, спеціаліста зі зав’язків із громадськістю видавництва «Ранок» з темою «Сучасні технології з використанням проєкту «Навчання без меж» на платформі IZZI» для найменших школярів».

Завершилася робота літньої школи рефлексією «Сходинки мого зростання» на наданням зворотного зв’язку, побажаннями миру, натхнення і творчості й подальшої партнерської взаємодії.

Новини


14 вер. 2023
Круглий стіл «Спільний освітній простір ЗДО-НУШ». Підведення підсумків реалізації регіонального проєкту
14 вересня проведено круглий стіл «Спільний освітній простір ЗДО-НУШ» для учасників регіонального науково-методичного проєкту «ДО-НУШ». Триває завершальний етап проєкту. Відбулося підведення підсумків учасниками проєкту.

7 вер. 2023
Експрес-тренінг «Самооцінювання від «А» до «Я»
07 вересня 2023 року в межах співпраці та реалізації стратегічного партнерства КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» та Управління Державної служби якості освіти в Одеській області проведено експрес-тренінг «Самооцінювання від «А» до «Я» для керівників закладів дошкільної освіти.

30 серп. 2023
ЛІТНЯ ШКОЛА «НУШ 2023/2024: МАРШРУТИ ЗМІН»
З 28 по 30 серпня для вчителів початкової школи, які в 2023/2024 навчальному році будуть працювати в 1 класі, працювала літня школа «НУШ 2023/2024: маршрути змін»

Всі новини